Kártérítés csonttörés esetén

Az olvasó valószínű most egy számot vár, hogy mekkora kártérítést fizet a biztosító csonttörésre. Szánjon 5 percet írásunk elolvasására, és több százezer forintot érő tanácsokat adunk Önnek.

Csonttöréses sérülésre az alábbi biztosítások fizethetnek kártérítést

  • Lakásbiztosítás, ha tartalmaz kiegészítő balesetbiztosítási modult.
  • Egyéni balesetbiztosítás.
  • Érdemes a bankkártya szerződést is átnézni, sok esetben a bank ajándékba ad egy minimál térítésű balesetbiztosítást.

Ezek u.n. összegbiztosítások, melyek csonttöréses sérülés esetén a biztosítási feltételben meghatározott fix összegeket fizetnek. Nézze meg a biztosítás megkötésekor átvett szerződési feltételeket, és pontosan el tudja olvasni, hogy csonttörés vagy csontrepedés esetén mennyit fizet Önnek a biztosító.

Csonttörés kárrendezése sikerdíjas ügyvédi iroda által.

Vizsgáljuk meg a kérdést két fontos szempont szerint.

  • Amennyiben u.n. sajáthibás baleset történt (pl. otthonában elesett és eltört a keze), tehát másnak nem róható fel a baleset, akkor csak saját, fent felsorolt biztosításai terhére (ha van ilyen) kérhet csonttörésre csontrepedésre baleseti kártérítést. Ehhez elegendő a kórházi zárójelentést és a röntgen leletet, valamint a kitöltött baleseti kárbejelentő nyomtatványt megküldeni a biztosítónak.

Ezek a szerződések jellemzően kis összegű 5 – 50 eFt térítést fizetnek csonttörésre csontrepedésre. Teljesen mindegy, hogy szilánkos törés keletkezett, kellett-e műteni, vagy kizárólag „sima” csonttörést szenvedett a sérült, a kártalanítás azonos mértékű. Egyes balesetbiztosítási szerződések további fix mértékű orvosi kártérítést is fizethetnek a baleset miatti kórházi napitérítésre, műtétre is.

Ha nagyobb kártalanítást szeretne kapni csonttörések esetében, kössön Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítást (MFO), mely kiterjed a csonttörésre, egyéb káreseményekre is. A kalkulátorral számoljon ki egy kedvező szolgáltatású MFO lakásbiztosítást otthonára, családjára.

  • Amennyiben a baleset önhibáján kívül történt (pl. autó utasaként balesetet szenvedett, gyalogosként, kerékpárosként stb. elütötték; autóbuszon vészfékezés miatt csonttöréses sérülést érte, szállodában a vizes padlón, csorba lépcsőn eleset,… tehát u.n. másnak felróható vétlen balesetben keletkezett a törés), akkor az 1.) pontban leírtakon túl jóval magasabb kártérítésre számíthat, melyet vagy a kötelező biztosítás (kgfb), vagy a vállalkozás (szálloda, önkormányzat, stb…) felelősségbiztosítása terhére lehet ügyvéd, biztosítási szakjogász bevonásával érvényesíteni.

Csonttörésre mikor fizet az autó kötelező biztosítása?

Amennyiben egy személyautó (tgk, autóbusz, motorkerékpár,) utasa balesetet szenved és súlyos sérülése törése keletkezeik, akkor is jár részére kártalanítás, ha annak az autónak az utasa volt, amelynek vezetője a felelős a balesetért. Kevesen tudják, hogy a kötelező biztosítás kiterjed a gépjárműben ülő vétlen utasokra is!

Amennyiben a balesetért egy másik jármű vezetője a felelős, akkor annak a kötelező biztosítása fogja fizetni a balesetet szenvedett vétlen személyek kárait. A kgfb biztosító felé a kárigényt a sérelemdíj igénnyel együtt személyenként megfelelően dokumentálva és szakszerűen, részletesen összeállítva kell benyújtani. A jobb eredmény érdekében célszerű a kárigény összeállítását sikerdíjas kárrendező irodára bízni.

Csonttörés kártérítés: Mennyit fizet a biztosító és a felelősségbiztosítás?

Az 1.)-es pontban felsoroltakon túl a kötelező autóbiztosítás vagy a vállalkozások felelősségbiztosítása terhére kifizetendő kártérítések már egy „egyszerű” csonttörés során sem tipizálhatók, kártérítés kalkulátorral pontosan nem számolhatóak. A csonttöréses baleset után a felelősségbiztosításra rendezett károk térítési összege jóval magasabbak, mint a korábban említett lakás és balesetbiztosítások kárkifizetései.

Kártérítési szempontból egyáltalán nem mindegy, hogy ”sima” csonttörésről beszélünk, melyet gipszeltek és panaszmentesen meggyógyult, vagy nyílt, szilánkos csonttörés miatt műtéti eljárás(ok) során (pl. platina beépítésével) rögzítették a megsérült csontokat. Utóbbi esetben az is gyakorta előfordul, hogy a műtét után egy év múlva újabb műtét keretében eltávolítják a beépített rögzítő elemeket. Ez eseteben hosszabb a gyógytartam, adott esetben maradandó sérülés is keletkezik, mert a részben gyógyult végtag mozgásában korlátozott lesz, esetleg munkaképesség csökkenés is bekövetezett. Ez sokszor hónapok, akár félév vagy még hosszabb idő múlva gyógyulástól a károsult állapotától függően derül ki.  Ilyen esetekben a csonttörésre sérelemdíj is jár, több százezres, illetve több milliós kifizetés is elképzelhető, melyet sikerdíjas ügyvéd tud a biztosítók felkészült jogász csapatával szemben peren kívül, un. sikerdíjas kárrendezés során, elsősorban egyezségi megállapodás során elérni.

Hogyan kell intézni a csonttöréssel összefüggő baleseti kártérítést?

A kárbejelentést minél előbb célszerű megtenni, azonban a kárigény összeállítását nem szabad elkapkodni. A biztosítók szeretnek a csonttöréssel járó káresemény után relatív gyorsan, még a teljes gyógyulás előtt – a kritikus fázisban – ahol még nem látható a sérülések várható kimenetele és a gyógytartam vége, – egyezségi megállapodás során relatív kis összeget kifizetni. „Kétszer ad, aki gyorsan ad”, gondolják a biztosítók, de ez most a károsult érdekét nézve nagyon nem igaz. Végleges folyósítás helyett kárelőleget igényeljük!

Az egyezségi kárrendezés alkalmával a felek egyezséget kötnek, ami egy későbbi állapotromlás esetében már nem módosítható!

Kárkifizetés és életminőség szempontjából nem mindegy, hogy a balesetet szenvedett személy 6-8 hét múlva csekély panaszokkal munkaképes, vagy egy év elteltével sincs rendben, komoly panaszai vannak, mozgásában korlátozott, munkahelyét, munkakörét elvesztő baleseti sérültről beszélünk. Pedig mindkettejüknél „csak” csonttörés történt! No ezért sem használható a kártérítés kalkulátor automatikusan, minden igény más és más.

Tehát csonttöréssel járó baleset esetén nem tipizálható a kártérítési összege. Személyre szabott kárigény összeállításáért forduljon sikerdíjas rendszerben dolgozó nagy tapasztalattal rendelkező kártérítési szakemberhez!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük